Reklama
Reklama

Żużel: stadion na Golęcinie zyska sektor dla gości

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Do tej pory stadion POSiR przy ulic Warmińskiej nie mógł przyjąć podczas meczów żużlowej ekstraligi zorganizowanych grup kibiców przyjezdnych. Wkrótce to się zmieni: na Golęcinie wydzielony zostanie specjalny sektor.

Brak odpowiedniej infrastruktury przysparzał wielu problemów organizatorom meczów Betard Sparty Wrocław. Z tego powodu miasto Poznań wraz z władzami dolnośląskiego klubu podjęły decyzję o przyśpieszeniu niezbędnych prac.

Sektor dla gości będzie do dyspozycji już podczas zaplanowanego na 29 maja spotkania z Fogo Unią Leszno. - Jedną z kluczowych niedogodności na Golęcinie był brak sektora dla kibiców gości. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Musieliśmy się zmierzyć na początku sezonu z tym problemem, który przecież ma ogromne znaczenie biorąc pod uwagę komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy. Dzięki dobrej woli i determinacji naszych Partnerów - w szczególności władz Poznania - wspólnie podjęliśmy decyzję, że sektor musi powstać w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Na meczu z Unią Leszno, 29 maja przyjmiemy zorganizowaną grupę kibiców. I tak będzie już na szczęście do końca sezonu - powiedziała na wts.pl Krystyna Kloc, prezes wrocławskiego klubu.

Potrzeby WTS spotkały się ze zrozumieniem zarządcy obiektu. - Bez wydzielonego sektora dla kibiców gości organizatorzy imprez na Golęcinie nie mieli łatwego zadania. Uznaliśmy, że musimy ten problem jak najszybciej rozwiązać. Tak, by na tym stadionie wszyscy kibice byli usatysfakcjonowani i odwiedzali nas coraz liczniej. Bardzo sprawnie wypracowaliśmy dobre rozwiązanie, konsultując każdy kolejny krok z podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Prace już ruszyły. Zakończymy je przed kolejnym meczem Spartan w Poznaniu - powiedział Zbigniew Madoński, prezes POSiR.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro