Reklama

Radio Merkury bez prenumeraty Gazety Wyborczej: "nie spełnia naszych wymogów"

Filip Rdesiński, obecny prezes Radia Merkury, zrezygnował z prenumerowania Gazety Wyborczej przez rozgłośnię. Jak tłumaczy, gazeta "nie spełnia wymogów" Merkurego.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, to słuchacze zwrócili uwagę, że w przeglądzie prasy, który odbywa się na antenie Radia Merkury, nie ma Gazety Wyborczej. Potwierdza to Filip Rdesiński, prezes rozgłośni. - Zarząd Radia Merkury z dniem 1 maja poszerzył paletę tytułów gazet kupowanych przez rozgłośnię. Przy wyborze prasy kierowaliśmy się jakością i wiarygodnością tekstów zamieszczanych w poszczególnych gazetach. Staraliśmy się przy tym zachować szerokie spektrum wartości reprezentowanych przez środowisko dziennikarskie. Gazeta Wyborcza nie spełnia naszych wymogów, stąd decyzja o rezygnacji z jej zakupu - tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes Rdesiński.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Równocześnie Rdesiński podkreśla, że to od autorów audycji zależy jakie artykuły są omawiane na antenie w trakcie przeglądu prasy. Jeśli autorzy chcą, mogą omawiać również teksty z Gazety Wyborczej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro