Reklama
Reklama

Radio Merkury bez prenumeraty Gazety Wyborczej: "nie spełnia naszych wymogów"

Filip Rdesiński, obecny prezes Radia Merkury, zrezygnował z prenumerowania Gazety Wyborczej przez rozgłośnię. Jak tłumaczy, gazeta "nie spełnia wymogów" Merkurego.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, to słuchacze zwrócili uwagę, że w przeglądzie prasy, który odbywa się na antenie Radia Merkury, nie ma Gazety Wyborczej. Potwierdza to Filip Rdesiński, prezes rozgłośni. - Zarząd Radia Merkury z dniem 1 maja poszerzył paletę tytułów gazet kupowanych przez rozgłośnię. Przy wyborze prasy kierowaliśmy się jakością i wiarygodnością tekstów zamieszczanych w poszczególnych gazetach. Staraliśmy się przy tym zachować szerokie spektrum wartości reprezentowanych przez środowisko dziennikarskie. Gazeta Wyborcza nie spełnia naszych wymogów, stąd decyzja o rezygnacji z jej zakupu - tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes Rdesiński.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Równocześnie Rdesiński podkreśla, że to od autorów audycji zależy jakie artykuły są omawiane na antenie w trakcie przeglądu prasy. Jeśli autorzy chcą, mogą omawiać również teksty z Gazety Wyborczej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
59.04 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro