Reklama
Reklama

Zatrzymano Polaka, który przemycał uchodźców z Syrii

fot. policja

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 46-letniego Dariusza Z., który był poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna zajmował się przemytem uchodźców z Syrii do Austrii.

46-letni Polak poszukiwany był przez funkcjonariuszy ds. zwalczania handlu z ludźmi z Salzburga - Mężczyzna jest podejrzewany o współudział w organizowaniu przemytu uchodźców z Syrii. Proceder realizowany był szlakiem wschodnim poprzez m. in. Rosję, Słowację, Czechy do Austrii - informuje biuro prasowego Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Polscy policjanci otrzymali informację od swoich kolegów z Austrii, że Dariusz Z. może ukrywać się w Warszawie. Policjanci rozpoczęli sprawdzanie znajomych podejrzanego i miejsc, w których mógł bywać, a to doprowadziło ich na jedno z warszawskich osiedli - Policjanci zorganizowali zasadzkę i zatrzymali poszukiwanego, kiedy opuszczał jeden z bloków na Targówku. Dariusz Z. nie stawiał oporu. Został przewieziony do prokuratury, a później trafił do sądu - wyjaśnia biuro prasowe.

Dariusz Z. został tymczasowo aresztowany. W areszcie będzie oczekiwał na wszczęcie procedury ekstradycyjnej do Austrii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
19℃
11℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro