Reklama
Reklama

Na Politechnice Poznańskiej polała się krew

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Poznańskiej organizuje zbiórkę krwi. "Wampiriada" na Piotrowie potrwa jeszcze trzy dni.

"Wampiriada" rozpoczęła się w poniedziałek. Można było oddać krew w Centrum Sportu, położonym przy ulicy Piotrowo 4, podobnie będzie we wtorek od godziny 9:00 do 15:00. Natomiast 18 i 19 maja wydarzenie odbywać się będzie w Centrum Wykładowo - Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej, położonym przy ulicy Piotrowo 2, od godziny 9:00 do 15:00.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

"Wampiriada" to najpopularniejsza studencka zbiórka krwi w Polsce.Akcja odbywa się w największych ośrodkach akademickich w kraju. Kilkudniowa zbiórka krwi odbywa się również corocznie na Politechnice Poznańskiej. Cieszy się ogromną popularnością wśród studentów i pracowników, dla których nie jest straszna ani pogoda, ani długie kolejki - informuje Tomasz Hęciak, rzecznik prasowy Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Poznańskiej. Misją "Wampiriady" jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia, nie tylko wśród studentów, ale również mieszkańców ośrodków akademickich. Akcja ma na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat istotności zbiórek krwi i szpiku kostnego - dodaje.

Dzięki takim akcjom dawców krwi przybywa, co oznacza, że wielu potrzebujących może liczyć na pomoc. Osoby, które zdecydują się oddać krew mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, posiłek regeneracyjny a także gadżety związane z akcją.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro