Reklama
Reklama

Jest przetarg na parking Park & Ride na Piątkowie

fot. PIM
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na pierwszy parking Park & Ride w mieście. Ma powstać przy ulicy Szymanowskiego na Piątkowie, w pobliżu trasy PST.

W lutym ubiegłego roku miasto zapowiedziało, że planuje budowę parkingów Park & Ride w naszym mieście. Łącznie mają powstać nawet 82 takie parkingi nie tylko w Poznaniu, ale też w okolicznych gminach i powiatach. Pojawiły się informacje, że pierwszy parking może powstać jeszcze w 2015 roku. Tak się jednak nie stało.

Kilka tygodni temu ogłoszono, że pierwszy Park & Ride zostanie zlokalizowany w tym roku na Piątkowie. Ogłoszono już przetarg na jego utworzenie - na działce przy ulicy Szymanowskiego, przy skrzyżowaniu ze Smoleńską. Jak można dowiedzieć się z dokumentów przetargowych, wykonawca wyłoniony w przetargu będzie mieć maksymalnie rok na przeprowadzenie prac.

Oferty można składać do 27 maja. - Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz robót budowlanych w zakresie budowy parkingu wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Montaż wyposażenia parkingu zostanie zrealizowany odrębnym zamówieniem - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od początku informowano, że parkingi miałyby być bezpłatne dla kierowców, którzy przyjeżdżają z innych miejscowości, zostawiają swój pojazd i przesiadają się do transportu publicznego. - Jedna z idei jest taka, że osoba posiadająca bilet okresowy lub taka, która wyjeździ określoną kwotę dziennie komunikacją publiczną, będzie mogła parkować za darmo - mówił w lutym tego roku Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro