Reklama
Reklama

Tor wakeboardowy na Malcie ruszy w najbliższych dniach: znamy ceny!

fot. Krzysztof Szczotka
fot. Krzysztof Szczotka

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o torze wakeboardowym powstającym nad Jeziorem Maltańskim. Dwa wyciągi są już gotowe, ale trwa dopełnianie wszystkich formalności i testowanie obiektu. Być może pierwsi klienci skorzystają z toru jeszcze w tym tygodniu.

Wracamy do sprawy toru wakeboardowego powstającego na Jeziorze Maltańskim w pobliżu fontanny. - Otwarcie planuje się w ciągu kilku najbliższych tygodni - wszystko zależy od wyników testów. Chodzi o to, aby uruchomić obiekt dopiero wtedy, gdy będzie pewność braku jakichkolwiek zagrożeń dla korzystających - mówił w ubiegłym tygodniu Błażej Daracz z POSiR.

Dziś już wiemy, że otwarcie toru jest planowane znacznie szybciej. - Otwarcie planujemy jak tylko wykończymy w pełni spot i zakończymy wszystkie formalne procesy - dowiadujemy się w Wake Park Malta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rezerwacje ruszą w czwartek, a od piątku pierwsi klienci będą mogli korzystać z dwóch torów, które tu powstały. - Start rezerwacji nie powinien nastąpić później niż połowa przyszłego tygodnia. Mamy nadzieję, że będzie to już ten czwartek.

Wstępnie Wake Park Malta ma działać od 9.00 do zmroku. Jeśli jednak zainteresowanie porannym pływaniem będzie duże, tory mają być dostępne dla klientów już od 7.00 rano. Ile trzeba będzie zapłacić za korzystanie z toru? - 35 złotych za godzinę do godziny 16.00 i 45 zł po godzinie 16.00 oraz w weekendy. Zapłacenie upoważnia do wejścia na jeden wybrany tor na 1 godzinę. Jednocześnie na torze znajdują się maksymalnie 4 osoby, które zmieniają się co 7 minut lub w inny ustalony na brzegu sposób - wyjaśniają twórcy toru. Ich zdaniem pływanie przez 7 minut to spory wysiłek przede wszystkim dla rąk. - Jest to intensywny trening i duża satysfakcja - kończą.

Przypominamy, wakeboarding to pływanie na desce przy równoczesnym trzymaniu się liny przyczepionej np. do łodzi lub specjalnego wyciągu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro