Reklama
Reklama

Jan Urban: cieszę się z postawy młodzieży

fot. Paweł Rosolski
fot. Paweł Rosolski

Jan Urban mógł w końcu cieszyć się z wygranej swojego zespołu. Szkoleniowiec Lecha Poznań szczególnie chwalił swoich młodych zawodników.

Kolejorz pokonał 3:0 Ruch Chorzów. - Chcieliśmy zakończyć nieudany sezon zwycięstwem i bramkami. To się udało. Cieszę się przede wszystkim z tego, że bardzo dobrze zaprezentowała się młodzież. Potrafili wykorzystać swoją szansę. Oczywiście nie było dużej odpowiedzialności związanej z tym meczem, ale Kamilowi i Robertowi doda to wiele pewności siebie i zapału do pracy - mówił Jan Urban.

Spotkanie z Niebieskimi było dla kilku piłkarzy pożegnaniem z Lechem. - Dziękuję Krzyśkowi Kotorowskiemu, a także "Kamykowi", któremu należy się szacunek za tyle lat gry dla Lecha. Także innym zawodnikom, którzy odchodzą. Powoli możemy zamknąć ten sezon i myśleć o przyszłości - mówił trener Lecha. Wyjaśnił również, że to sam Kotorowski prosił o wpuszczenie go na boisko dopiero w końcówce spotkania. - Krzysiek wiedział, że będą różne wywiady i inne sprawy, które mogą go zdekoncentrować - tłumaczył.

Świetne noty zebrali Kamil Jóźwiak i Robert Gumny. Pierwszy zaliczył gola i asystę, drugi skutecznie walczył z ofensywnymi piłkarzami Ruchu. - Młodzież to przyszłość Lecha. Nie możemy jednak mówić, że budujemy na nich zespół. Oni dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Cieszy, że potrafią wykorzystywać szanse - stwierdził szkoleniowiec.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro