Reklama
Reklama

Głos lewicy w sprawie aborcji: domagają się zmiany ustawy i referendum

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Inicjatywy Polska walczą o zachowanie tzw. kompromisu aborcyjnego, a nawet poluzowanie przepisów, dotyczących przerywania ciąży. W tym celu ruszają ze zbiórką podpisów pod zmianą ustawy i domagają się referendum.

Podzielona Lewica w sobotę przemówiła jednym głosem. Polem do wspólnej dyskusji było prawo aborcyjne. Właśnie ruszyła zbiórka podpisów pod zmianą ustawy. Politycy lewicy domagają się też referendum. Jest to obywatelski projekt o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Zakłada wprowadzenie edukacji seksualnej do polskich szkół, zakłada wprowadzenie dostępnych środków antykoncepcyjnych refundowanych, bądź dla osób niezamożnych - bezpłatnych. I zakłada liberalizację ustawy tak zwanej antyaborcyjnej - do 12 tygodnia ciąży kobieta podejmuje decyzję, co do tego czy chce ciążę kontynuować - mówi Katarzyna Kretkowska, radna Zjednoczonej Lewicy, Inicjatywa Polska.

Uważamy, że po dwóch stronach dyskusji powinna także opowiadać się ta strona, która dąży do tego aby ustawa w takim stanie, w jakim obecnie funkcjonuje, aby funkcjonowała dalej. Chcemy głosem powiedzieć jednoznacznie, że jesteśmy za tym wypracowanym kompromisem - mówi Magdalena Młodawska, Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro