Reklama
Reklama

O polskim maszyniście piszą media na całym świecie

W czwartek na naszych łamach prezentowaliśmy nagranie z wypadku, do którego doszło w połowie kwietnia na trasie kolejowej pomiędzy Poznaniem a Wągrowcem. Głównym bohaterem nagrania został maszynista, a dziś okazuje się, że został on dostrzeżony przez media z całego świata.

Przypominamy, że do wypadku na trasie kolejowej pomiędzy Skokami a Sławą Wielkopolską doszło w połowie kwietnia.W wypadku nikt nie został poszkodowany, ale poważnie uszkodzony został szynobus. W czwartek opublikowaliśmy nagrania z monitoringu, na których dokładnie widać przebieg wypadku - To były dosłownie sekundy. Pociąg zdążył osiągnąć prędkość 110 km/h. Wychodząc z łuku spostrzegłem zamknięty między rogatkami samochód ciężarowy. Natychmiast wdrożyłem nagłe hamowanie i wybiegłem z kabiny maszynisty prosząc ludzi żeby położyli się na podłogę, myśląc, że to może zmniejszyć obrażenia jakich mogą oni doznać - relacjonował w rozmowie z Telewizją WTK Mateusz Szymański, maszynista.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dziś okazuje się, że o bohaterskim maszyniście piszą media na całym świecie. Informacje o wypadku pod Poznaniem i postawie maszynisty dotarły do tak odległych miejsc jak Australia i Nowa Zelandia czy Kanada. Poniżej prezentujemy film opublikowany przez CNN oraz galerię nagłówków z portal internetowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro