Reklama
Reklama

Nie będzie strefy kibica na Euro 2016, ale mecze obejrzymy na Starym Rynku

Strefa Kibica w trakcie Euro 2012
Strefa Kibica w trakcie Euro 2012

W wielu polskich miastach powstaną strefy kibica, w których będzie można oglądać mecze Euro 2016. Początkowo miała taka powstać również w Poznaniu, ale ostatecznie władze miasta zrezygnowały z tego pomysłu.

Piłkarskie Mistrzostwa Europy odbędą się w tym roku we Francji, a ich rozpoczęcia zaplanowano na 10 czerwca. Tradycją jest już, że duże sportowe imprezy można oglądać w tzw. strefach kibica. Również Poznań planował organizację takiej strefy -Miasto zebrało oferty od potencjalnych operatorów "strefy kibica" na czas EURO 2016. Propozycje złożone przez MTP, Polsat i Marcelin Management opiewały na kwoty od miliona do prawie 2 milionów złotych netto. Zakładały organizację wydzielonego terenu dla fanów piłki nożnej - z telebimem, miejscem dla publiczności i zapleczem gastronomicznym - informuje Urząd Miasta. Włodarze miasta uznali, że koszt jest zbyt wysoki, a taką kwotę można przeznaczyć na inne potrzeby miasta - Miasto musi racjonalnie gospodarować budżetem, a nie ma w nim pieniędzy na organizację strefy kibica. Za około 1,5 miliona złotych można zbudować na przykład 15 mieszkań komunalnych czy solidnie wesprzeć sport amatorski w Poznaniu - argumentuje Arkadiusz Stasica, zastępca prezydenta miasta Poznania.

Mimo to miasto rozumie potrzeby fanów piłki nożnej i wyrazi zgodę na wystawianie ekranów i telewizorów w ogródkach na Starym Rynku w trakcie trwania Euro 2016.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
11.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro