Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Nie będzie strefy kibica na Euro 2016, ale mecze obejrzymy na Starym Rynku

BS
piątek, 13.05.2016 r.
godz. 20.30
BS | piątek, 13.05.2016 r., godz. 20.30
Nie będzie strefy kibica na Euro 2016, ale mecze obejrzymy na Starym Rynku
Strefa Kibica w trakcie Euro 2012

W wielu polskich miastach powstaną strefy kibica, w których będzie można oglądać mecze Euro 2016. Początkowo miała taka powstać również w Poznaniu, ale ostatecznie władze miasta zrezygnowały z tego pomysłu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Piłkarskie Mistrzostwa Europy odbędą się w tym roku we Francji, a ich rozpoczęcia zaplanowano na 10 czerwca. Tradycją jest już, że duże sportowe imprezy można oglądać w tzw. strefach kibica. Również Poznań planował organizację takiej strefy - Miasto zebrało oferty od potencjalnych operatorów "strefy kibica" na czas EURO 2016. Propozycje złożone przez MTP, Polsat i Marcelin Management opiewały na kwoty od miliona do prawie 2 milionów złotych netto. Zakładały organizację wydzielonego terenu dla fanów piłki nożnej - z telebimem, miejscem dla publiczności i zapleczem gastronomicznym - informuje Urząd Miasta. Włodarze miasta uznali, że koszt jest zbyt wysoki, a taką kwotę można przeznaczyć na inne potrzeby miasta - Miasto musi racjonalnie gospodarować budżetem, a nie ma w nim pieniędzy na organizację strefy kibica. Za około 1,5 miliona złotych można zbudować na przykład 15 mieszkań komunalnych czy solidnie wesprzeć sport amatorski w Poznaniu - argumentuje Arkadiusz Stasica, zastępca prezydenta miasta Poznania.

Mimo to miasto rozumie potrzeby fanów piłki nożnej i wyrazi zgodę na wystawianie ekranów i telewizorów w ogródkach na Starym Rynku w trakcie trwania Euro 2016.

Reklama