Reklama
Reklama

W Poznaniu rozegrany zostanie międzynarodowy mecz roller derby. Potrzebne jest wsparcie finansowe!

fot. mat. prasowe

Poznański sport kojarzy się przede wszystkim z takimi nazwami jak Lech czy Warta Poznań. W mieście istnieje jednak wiele drużyn, a niektóre z nich uprawiają bardzo niszowe dyscypliny sportu. Jedną z takich drużyn jest Bad To The Bone, której zawodniczki promują w Polsce roller derby.

Roller derby to mało popularna dyscyplina, którą Polacy mogą kojarzyć z filmu "Kochaj albo rzuć" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Jedna z bohaterek tego filmu uprawiała ten sport w Chicago. Jest to drużynowy sport wrotkarski, który rozgrywany jest na owalnym torze. To właśnie z USA roller derby dotarło najpierw do Europy, a później do Polski. Niewiele osób wie, że w Poznaniu powstała pierwsza drużyna roller derby w Polsce. Bad To The Bone powstała w październiku 2013 roku, a dziś liczy dwadzieścia zawodniczek. Drużyny roller derby działają w tej chwili także w innych polskich miastach, ale dziewczyny z Poznania nie zamierzają rezygnować z roli pionierek i chciałyby w Poznaniu zorganizować pierwszy międzynarodowy mecz roller derby - Chcemy wypromować sport Roller Derby poprzez zorganizowanie Pierwszego Oficjalnego i Międzynarodowego Meczu w Polsce wraz z szeregiem atrakcji w stylu amerykańskim. Nasza drużyna - BAD TO THE BONE Roller Derby Poznań vs. niemieckie Breaking Bears ze znanej na całym świecie berlińskiej ligi Bear City Roller Derby rozegra godzinny mecz pod okiem sędziów z Polski i Niemiec. Będzie to pierwsza taka okazja, by zapoznać się z tym jakże niszowym sportem! - czytamy w serwisie PolakPotrafi, który prowadzi zbiórkę środków na organizację meczu. Mecz i wydarzenia towarzyszące takie jak koncerty rozpoczną się 28 maja o godzinie 14:30 w klubie sportowym Cityzen przy ulicy Droga Dębińska 10c. Szczegóły wydarzenia na załączonym plakacie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Ze względu na niszowość dyscypliny drużyna w dużej mierze finansowania jest ze środków własnych zawodniczek, ale wsparcia w organizacji meczu udzieliło też kilka poznańskich firm. Niestety cały czas brakuje środków na organizację imprezy, a w związku z tym dziewczyny postanowiły poprosić o wsparcie internautów. Zbiórka środków na organizację meczu prowadzona jest za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl. Niezbędne jest zebranie 3500 złotych, a do dziś udało się zebrać 1570 złotych. Koniec zbiórki zaplanowano na 27 maja. Wesprzeć projekt można za pośrednictwem strony projektu w serwisie PolakPotrafi.pl. Zachęcamy też do obejrzenia klipu zrealizowanego w trakcie treningu Bad To The Bone.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro