Reklama

Cafe Bimba zniknie z ulicy Zielonej: trafi w nową lokalizację

fot. MPK Poznań / archiwum
fot. MPK Poznań / archiwum

W maju 2014 roku na ulicy Zielonej otwarto pierwszą w Poznaniu kawiarnię w odrestaurowanym tramwaju. We wrześniu 2015 dołączyła do niej kolejna - przy rondzie Rataje. Już wtedy właściciel mówił, że ta z Zielonej przynosi straty. Dziś jest zamknięta. Ma zostać przeniesiona w nową lokalizację.

W styczniu 2014 roku poznańskie MPK przekazało tramwaj typu N Tomaszowi Zielińskiemu, który przedstawił najlepszy pomysł na zagospodarowanie starej bimby w formie kawiarenki. Lokal otwarto po kilku miesiącach - w maju.

Początkowo nietypowy lokal cieszył się zainteresowaniem mieszkańców, ale gdy pojawiły się informacje o otwarciu drugiej kawiarni w tramwaju - przy rondzie Rataje - właściciel przyznał w rozmowie z nami, że ta na ulicy Zielonej przynosi spore straty. - Stąd decyzja o zamknięciu kawiarni. Nie działa od zimy. Chcemy ją przenieść w nową lokalizację - mówi Zieliński.

Właścicielowi marzyło się ustawienie tramwajowej kawiarni na Starym Rynku. - Taka opcja nie wchodzi jednak w grę z wielu względów. Nie mogę w tej chwili zdradzić jakie nowe miejsce jest rozważane, ale dogrywamy szczegóły - dodaje. - Jest szansa, że kawiarnia w nowym miejscu zacznie działać latem tego roku.

W przypadku Cafe Bimba przy rondzie Rataje, kawiarnia jakoś sobie radzi. - Chciałem, aby była to jedynie kawiarnia, ale już teraz wiem, że byłby problem z jej utrzymaniem. Dlatego chcemy wprowadzić do oferty także jedzenie. Rozważamy różne opcje - podkreśla.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.34 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro