Reklama
Reklama

Krzysztof Kotorowski kończy karierę. Zagra z Ruchem?

fot. Michał Nadolski, archiwum

W niedzielę swoją piłkarską karierę oficjalnie zakończy Krzysztof Kotorowski. Na razie nie wiadomo czy bramkarz dostanie szansę występu przeciwko Ruchowi Chorzów, choć nie można wykluczyć takiej ewentualności.

"Kotor", który trafił do Kolejorza w 2004 roku, rozegrał w jego barwach 221 spotkań, wpuszczając w sumie 211 bramek. W obecnym sezonie nie wystąpił jednak ani razu (nie licząc dwóch spotkań w rezerwach) i w końcu zdecydował się na zakończenie kariery.

Kwadrans przed rozpoczęciem meczu z Ruchem (zaplanowanego na 18:00) na murawie odbędzie się oficjalna ceremonia pożegnania Kotorowskiego. On sam chce podziękować fanom Kolejorza. - Przez te kilkanaście lat mogłem liczyć na ich wsparcie, nawet w tych najtrudniejszych momentach. Razem świętowaliśmy sukcesy, byliśmy też w trudnych momentach. Poznań to moje miasto, a gra dla tego klubu była dla mnie czymś wspaniałym. Chcę w niedzielę za to wszystko podziękować najlepszym kibicom w Polsce - powiedział na łamach lechpoznan.pl.

Na razie nie wiadomo czy bramkarz stanie pomiędzy słupkami. Kilka dni temu trener Jan Urban nie wykluczył takiej możliwości. Okazja jest wręcz idealna: niezależnie od wyniku niedzielnego spotkania Lech pozostanie na 7. miejscu w tabeli ekstraklasy. Decyzję sztabu szkoleniowego poznamy jednak dopiero przed meczem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro