Reklama
Reklama

Poznań: mogą wystąpić burze

fot. Dawid Lewek
fot. Dawid Lewek

W czwartkowe popołudnie oraz w piątek w Poznaniu i całej Wielkopolsce mogą występować burze. W piątek mogą być bardziej gwałtowne.

Jak wyjaśnia Lech Buchert, dyżurny synoptyk z biura prognoz IMGW w Poznaniu, już w czwartek w Poznaniu mogą wystąpić burze. - Nie wydaliśmy ostrzeżenia, ponieważ do jego wystawienia konieczne jest spełnienie określonych warunków przez dane zjawisko pogodowe. W przypadku burzy pod uwagę brane są wielkość opadów oraz porywy wiatru - tłumaczy. - W czwartek burze nie powinny być bardzo gwałtowne, stąd brak ostrzeżenia - dodaje. Zdaniem Bucherta pierwsze wyładowania w Wielkopolsce pojawią się między 16.00 a 20.00.

W piątek sytuacja może się nieco zmienić. W prognozie zagrożeń IMGW znalazła się informacja o burzach w Wielkopolsce. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 mm do 10 mm, lokalnie około 15 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu - czytamy w komunikacie. - To oznacza, że prawdopodobnie zostanie wydane ostrzeżenie o burzach, które mogą występować w Wielkopolsce do sobotniego poranka. Te burze mogą być bardziej gwałtowne od czwartkowych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro