Reklama
Reklama

Poznań: zamykają market budowlany

fot. galeria-pestka.com
fot. galeria-pestka.com

Do naszej redakcji dotarła informacja o zamknięciu dużego marketu budowlanego w Poznaniu. Pracownicy otrzymali już wypowiedzenia - mają pracować do końca maja. Zarząd zapewnia, że "w miarę możliwości" zostaną przeniesieni do innego sklepu sieci.

- W poprzednim tygodniu wszyscy pracownicy Praktiker Pestka otrzymali wypowiedzenie ze skutkiem na koniec maja, a sam sklep został/zostanie zamknięty - napisał do nas czytelnik.

Udało nam się potwierdzić tę informację. Rzeczywiście Praktiker w Galerii Pestka zostanie zamknięty. - Praktiker Polska obecnie dostosowuje model biznesowy i sieć sprzedaży do aktualnych wymogów rynkowych i skali prowadzonej działalności. Decyzja ta związana jest również z procesem wdrażania nowej strategii spółki, która w dłuższym okresie zakłada rozwój poprzez otwieranie nowych marketów w zmienionej formule - wyjaśnia Sławomir Parczewski, prezes zarządu Praktiker Polska.

W zamian za zamknięty sklep w Poznaniu nie powstanie nowy obiekt marki. - Analiza potrzeb naszych klientów w Wielkopolsce wykazała, że aktualnie obecność firmy w Poznaniu w postaci jednego sklepu przy ul. Szwajcarskiej 14 w zupełności spełnia ich oczekiwania - dodaje. W markecie na terenie Galerii Pestka zatrudnionych jest 69 osób. Prezes zarządu zapewnia, że "w miarę możliwości" pracownicy likwidowanego sklepu będą przenoszeni do drugiego marketu - w centrum handlowym M1 na Franowie.

Co pojawi się w miejscu zamkniętego marketu? Tego nie udało nam się ustalić. Galeria Pestka nie komentuje sprawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro