Reklama
Reklama

Wielkie Grillowanie UAM: ktoś dla żartu zaciągnął hamulec ręczny w tramwaju

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Za nami pierwsza noc Wielkiego Grillowania UAM, które odbywa się na terenie Kampusu Morasko. Jak informuje MPK, obyło się bez ekscesów w komunikacji miejskiej. Doszło jedynie do zaciągnięcia hamulca ręcznego w nocnym tramwaju linii nr 202.

Ostatnia edycja Wielkiego Grillowania UAM odbywała się w maju 2014 roku i zakończyła się po pierwszym dniu imprezy. Powodów było kilka - w rejonie Kampusu Morasko na torach kolejowych znaleziono ciało studenta, a spore straty odnotowało poznańskie MPK. Uszkodzono 5 z 6 nocnych tramwajów i to bardzo poważnie - drzwi pojazdów leżały na peronach przystankowych.

Nie dziwi więc fakt, że służby ze sporą ostrożnością podchodziły do organizacji tegorocznego Wielkiego Grillowania. Na szczęście okazało się, że pierwsza noc minęła stosunkowo spokojnie. - Obyło się bez ekscesów, nie było żadnych dewastacji - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Jedyny incydent miał miejsce po godzinie 1.00 w nocy na moście Teatralnym, ktoś prawdopodobnie dla żartu zaciągnął hamulec ręczny w tramwaju nocnym linii nr 202. Staliśmy przez kilkanaście minut, ale ostatecznie pojazd uruchomiono i mógł pozostać na trasie - dodaje.

Druga noc Wielkiego Grillowania przed nami. Przypominamy, że w związku z imprezą między północą i 2.00 w nocy kursuje specjalna linia tramwajowa nr 202 (co 5 - 8 minut) na trasie:

OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - Fredry - GWARNA - Św. Marcin - Roosevelta - Trasa PST - OS. SOBIESKIEGO.

Także w czwartek rozpocznie się Polibuda Open Air na terenie kampusu Politechniki Poznańskiej. W pierwszy dzień odbędą się takie wydarzenia jak: Rozwiń Swoje Kompetencje, Akcja "Wietrzenie Szaf", Konfrontacja Umysłów Ścisłych, a cały dzień zwieńczy Silent Disco. Drugiego dnia, w piątek, zaplanowano koncerty.

Jak oceniasz zachowanie studentów w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro