Puchar Polski: finałowa porażka rezerw Lecha Poznań

Bardzo ciekawe było rozegrane na INEA Stadionie spotkanie finału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu. Zgromadzeni na trybunach kibice zobaczyli w sumie 8 bramek, a Polonia Środa Wielkopolska pokonała 5:3 Lecha II Poznań.

Gospodarze zapowiadali atak od pierwszego gwizdka i rzeczywiście w pierwszych minutach nacierali na bramkę rywala. Jedna z kontr zakończyła się jednak dla nich stratą bramki.

Lechici wzięli się do odrabiania strat, co zaowocowało dwoma trafieniami Niklasa Zulciaka. Radość miejscowych nie trwała jednak długo. Najpierw wyrównał Jakub Solarek, a kilka minut przed przerwą swojego drugiego gola zdobył Krzysztof Bartoszak.

Tuż po wznowieniu gry hattricka skompletował Bartoszak. Lechici przez kilkadziesiąt minut próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale udało się to dopiero Patrykowi Janasikowi. W samej końcówce rezerwy Kolejorza miały jeszcze kilka okazji do wyrównania, Polonii dopisało jednak nieco szczęście, a w ostatniej akcji dnia wynik ustalił Krystian Pawlak.

Lech II Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 3:5 (2:3)

Lech II: Adam Makuchowski - Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski (Damian Roszczyk 74"), Antonijs Cernomordijs, Kamil Szubertowski, Krystian Sanocki (Jakub Pawlicki 54"), Piotr Rymar (Patryk Janasik 46"), Lucas Guedes (Wojciech Mielcarek 46"), Niklas Zulciak, Piotr Kurbiel, Paweł Tomczyk

Polonia: Adrian Lis - Paweł Przybyłek (Szymon Grzelak 66"), Radosław Barabasz, Adam Borucki (Mateusz Pluciński 46"), Damian Buczma, Igor Jurga, Łukasz Przybyłek (Aleksander Giczela 87"), Jakub Solarek, Michał Stańczyk, Krystian Pawlak, Krzysztof Bartoszak (Dawid Lisek 60")

Bramki: Zulciak (11", 28"), Janasik (89") - Bartoszak (6", 42", 51"), Solarek (31"), Pawlak (90")