Reklama
Reklama

Jezioro Maltańskie: powstaje wyciąg wakeboardowy!

fot. Krzysztof Szczotka
fot. Krzysztof Szczotka

Na Jeziorze Maltańskim wkrótce będą mogli "szaleć" miłośnicy wakeboardingu. Przy zachodnim brzegu jeziora powstaje niezbędna infrastruktura.

Już w 2015 roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapowiadały, że na Jeziorze Maltańskim pojawi się wyciąg wakeboardowy. Wakeboarding to pływanie na desce przy równoczesnym trzymaniu się liny przyczepionej np. do łodzi lub specjalnego wyciągu.

Jak wyjaśnia Błażej Daracz z POSiR, obecnie prowadzone są testy. - Otwarcie planuje się w ciągu kilku najbliższych tygodni - wszystko zależy od wyników testów. Chodzi o to, aby uruchomić obiekt dopiero wtedy, gdy będzie pewność braku jakichkolwiek zagrożeń dla korzystających. Być może wyciąg zostanie uruchomiony jeszcze przed zaczynającym się 16 czerwca Pucharem Świata w wioślarstwie - mówi. - Wyciągi będą dwa. Będzie można skorzystać z dwóch "torów" - krótszego i dłuższego. Oczywiście taki tor będzie dostępny także dla amatorów dopiero uczących się jeździć na wakeboardzie. Ceny korzystania nie są jeszcze znane - dodaje.

Tak robią to profesjonaliści:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro