Reklama
Reklama

Swarzędz: strażacy uratowali 3 kocięta. Były w szybie wentylacyjnym

fot. OSP Swarzędz
fot. OSP Swarzędz

Strażacy z OSP Swarzędz mają na swoim koncie uratowanie trzech małych kociaków, które nie mogły się wydostać z szybu wentylacyjnego na osiedlu Kościuszkowców. Prawdopodobnie ktoś je wrzucił do takiej pułapki.

O sprawie poinformował portal SwarzedzNews.pl. Strażacy otrzymali zgłoszenie z osiedla Kościuszkowców około 17.00 w poniedziałek. Okazało się, że w szybie wentylacyjnym między blokami znajdowały się małe koty.

Strażacy z OSP Swarzędz oczywiście podjęli się zadania uratowania zwierząt. Żeby uzyskać do nich dostęp musieli rozciąć fragment blachy. Trzy małe kociaki przekazano strażnikom miejskim. - Ostatecznie trafiły do schroniska dla zwierząt w Skałowie - mówi Piotr Kubczak, komendant straży miejskiej w Swarzędzu. - Te kotki ktoś musiał wrzucić do szybu wentylacyjnego. Same nie miałyby jak do niego wejść - dodaje.

Co ciekawe, tego samego popołudnia strażnicy miejscy ze Swarzędza brali też udział w ratowaniu... 5 kaczuszek. - W innym miejscu na terenie miasta znaleziono 5 małych kaczuszek. Ich mamy nie było w okolicy dlatego zapadła decyzja o przekazaniu ptaków do Ptasiego azylu - kończy.

  • Aktualizacja
    środa, 11.05.2016 r., godz. 11.56
    Aktualizacja
    środa, 11.05.2016 r., godz. 11.56
    Jednego kota przygarnie nasza redakcyjna koleżanka Jola z działu marketingu - potencjalnych klientów tym bardziej zachęcamy by ją poznali ;)

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro