Reklama

Zmiany przy węźle Poznań Krzesiny i korki. Podobnie będzie w Komornikach?

Od rana ponownie zakorkowany jest węzeł autostradowy Poznań Krzesiny. W nocy wprowadzono tu zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia mają tu występować przez tydzień. Tymczasem prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami podobne prace odbywać się będą na... węźle Poznań Komorniki.

Jeszcze tydzień muszą wytrzymać kierowcy poruszający się przez węzeł Poznań Krzesiny trasą S11. Wielu z nich traci cierpliwość. Od kwietnia tworzą się tutaj duże korki spowodowane remontem nawierzchni jezdni na wiadukcie nad A2. Dodatkowo zamykane są także łącznice na węźle.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


W nocy zamknięte zostały dwie kolejne łącznice - nr 7 i 8 prowadzące ruch z DK nr 11 z Katowic na A2 w kierunku Świecka oraz z A2 z kierunku Warszawy na ulicę Krzywoustego w stronę Poznania. Zamkniętą łącznicę nr 7 trzeba objeżdżać przez wiadukt Franowo, a łącznicę nr 8 można objechać w ramach węzła autostradowego poruszając się łącznicami nr 2, 3 i 6.

Taka zmiana, zgodnie z przewidywaniami, spowodowała spore korki w rejonie węzła. Na autostradzie nie jest obecnie źle - korkuje się jedynie fragment pasa w kierunku Warszawy na samym węźle Poznań Krzesiny. W stronę Świecka utrudnień natomiast nie ma. Zdecydowanie gorzej jest jednak na trasie S11 od strony Kórnika. Kierowcy stoją już przed węzłem Koninko. Niewiele lepiej jest na ulicy Krzywoustego w stronę A2. Korek zaczyna się już za wiaduktem Franowo. Tymczasowa organizacja ruchu będzie tu obowiązywać do wtorku.

W środę ruch na wszystkich łącznicach ma zostać przywrócony, a tym samym korki powinny znacznie się zmniejszyć. To dobra informacja dla kierowców poruszających się w tym rejonie. Jest też jednak zła wiadomość, ale dla kierowców korzystających z węzła autostradowego Poznań Komorniki. Prawdopodobnie przed wakacjami prace podobne do tych z węzła Poznań Krzesiny zaczną się właśnie na węźle Poznań Komorniki. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że oznacza to duże korki w tej okolicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro