Reklama
Reklama

Miasto stara się o dofinansowanie z UE na inwestycje w Parku Rataje

Park Rataje – wizualizacja | fot. UMP

Park Rataje ma szansę stać się jednym z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu. Mają się w nim pojawić ogrody tematyczne, w tym m.in. ogród zmysłów, miejsca do sportu i rekreacji, ścieżki rowerowe i przede wszystkim dużo zieleni. Zrealizowanie części założeń projektu zależy jednak od pozyskania na ten cel środków z Unii Europejskiej, o które stara się miasto.

Park Rataje ma zostać utworzony na ok. 14,5 ha powierzchni, położonej pomiędzy ratajskimi osiedlami. Jednak teren wymaga całkowitej rekultywacji. W ramach inwestycji planowane są nowe nasadzenia zieleni, drogi rowerowe i piesze. Mają się też pojawić liczne miejsca do wypoczynku, sportu i rekreacji a także historyczny element, którym ma być Skansen Średzkiej Kolei Powiatowej.

Całkowita szacowana wartość projektu to ponad 21 mln zł. Blisko 13 mln zł ma pochodzić z Unii Europejskiej - informują miejscy urzędnicy. Projekt został już zgłoszony do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przyznaje środki w ramach Działania 2.5 "Poprawa jakości środowiska miejskiego" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 - dodają.

Przygotowany przez Miasto wniosek o dofinansowanie projektu "Park Rataje w Poznaniu" uzyskał pozytywną ocenę formalną oraz bardzo wysoki wynik w pierwszej, wstępnej ocenie merytorycznej- mówi Jan Gosiewski z Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania - Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejnym etapie ta ocena będzie równie korzystna i projekt zostanie skierowany do dofinansowania - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro