Reklama

Osiedle Portowo z blisko 2000 mieszkań zacznie powstawać w ciągu roku?

fot. materiały prasowe

5 lat temu ogłoszono, że na terenie 15 hektarów pomiędzy Wartą i ulicą Starołęcką powstanie nowe osiedle mieszkaniowe Portowo. Budowa miała się rozpocząć w 2013 roku, ale nie ruszyła do dziś. Może się to jednak wkrótce zmienić.

O sprawie zrobiło się głośno we wrześniu 2011 roku. Firma SwedeCenter, dziś Vastint Polska, należąca do Inter IKEA Property Division poinformowała, że chce wprowadzić w Poznaniu w życie projekt Portowo. Na 15 hektarach terenu (pomiędzy Wartą a ulicą Starołęcką) ma powstać nowoczesna zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Wstępne plany projektu zakładały powstanie m.in. portu z mariną dla obsługi ruchu turystycznego i komunikacyjnego. Już wtedy inwestor zapewniał, że teren będzie otwarty dla mieszkańców Poznania i turystów, a linia brzegowa rzeki nie zostanie naruszona. Deweloper zapowiadał też, że zadba o zmodernizowanie układu komunikacyjnego ulicy Starołęckiej. Prace miały ruszyć już w 2013 roku, ale do dziś się nie rozpoczęły.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Jest jednak szansa na przełom. Dyrektor zarządzający Vastint Poland Roger Andersson w oficjalnym komunikacie informuje, że firma nabyła nowe tereny inwestycyjne w Polsce. I choć nie znajdują się one w Poznaniu, w komunikacie wspomniano także o naszym mieście. - W przeciągu roku zamierzamy wystartować także z dwoma projektami mieszkaniowymi w Poznaniu i Gdańsku - czytamy.

Ewa Łydkowska z Vastint Poland potwierdza, że chodzi o Portowo. - W tej chwili trwają intensywne przygotowania do tej inwestycji, ale obecnie nie mogę podać konkretnego terminu rozpoczęcia prac - zaznacza.

Zobacz jak ma wyglądać Portowo (TUTAJ prezentacja):

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro