Reklama
Reklama

Na S11 przed Krzesinami znowu korek. W nocy wprowadzą zmiany!

Zmiany, które zajdą w nocy z wtorku na środę | fot. Autostrada Wielkopolska
Zmiany, które zajdą w nocy z wtorku na środę | fot. Autostrada Wielkopolska

Choć obecnie na węźle autostradowym Poznań Krzesiny czynne są wszystkie łącznice, na trasie S11 od strony Kórnika oraz ulicy Krzywoustego w stronę A2 tworzą się spore korki. W nocy wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu w tym rejonie.

W sobotę, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, otwarto łącznice 5 i 6 na węźle Poznań Krzesiny. Tym samym kierowcy mogą korzystać ze wszystkich łącznic na tym autostradowym węźle. Nie oznacza to jednak, że przejazd jest tu płynny. O ile na autostradzie problemów z przejazdem nie ma, korki wciąż tworzą się na trasie S11 i ulicy Krzywoustego. - Korki wynikają z tego, że kierowcy muszą przejechać na drugą jezdnię na wiadukcie nad A2. Jest tam zwężenie - mówi Marcin Szczepański z firmy Strabag, która prowadzi prace na węźle.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


W środę korki z pewnością pojawią się jednak również na A2. W nocy zamknięte zostaną bowiem dwie kolejne łącznice na węźle. Chodzi o łącznice nr 7 i 8 prowadzące ruch z DK nr 11 z Katowic na A2 w kierunku Świecka oraz z A2 z kierunku Warszawy na ulicę Krzywoustego w stronę Poznania. Zamkniętą łącznicę nr 7 trzeba będzie objeżdżać przez wiadukt Franowo, a łącznicę nr 8 będzie można objechać w ramach węzła autostradowego poruszając się łącznicami nr 2, 3 i 6.

- Zakładamy, że wprowadzona w nocy organizacja ruchu będzie obowiązywać przez tydzień. W środę, 18 maja, chcemy przywrócić ruch na wszystkich łącznicach - wyjaśnia Szczepański. Wówczas sytuacja w rejonie węzła powinna się znacznie poprawić.

Wszystkie prace na węźle mają się zakończyć do końca maja.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro