Reklama
Reklama

Remont Trasy Kórnickiej: mieszkańcy narzekają i wybierają spacer

W poniedziałek rozpoczął się remont torowiska pomiędzy przystankami Polanka i Os. Lecha na Trasie Kórnickiej. Choć między Kórnicką i Polanką kursuje tramwaj wahadłowy, na tymczasowe rozwiązania komunikacyjne narzekają m.in. mieszkańcy osiedla Tysiąclecia czy Lecha.

W poniedziałek pytaliśmy naszych czytelników w sondzie jak oceniają funkcjonowanie komunikacji zastępczej na Ratajach w związku z remontem Trasy Kórnickiej. Okazało się, że większość (64%) ma negatywne zdanie na ten temat. Nie dziwi więc fakt, że wielu mieszkańców tego rejonu decyduje się na spacer lub podróż rowerem zamiast komunikacją miejską.

Większych powodów do narzekania nie mają mieszkańcy Polanki podróżujący komunikacją miejską w kierunku centrum Poznania. W między Polanką i Kórnicką kursuje natomiast tramwaj wahadłowy. Gorzej jest między Polanką i os. Lecha - tam wahadłowego tramwaju brak. Między innymi na to skarżą się pasażerowie. W tej sprawie do stowarzyszenia Lepsze Rataje zwrócił się jeden z mieszkańców. - ZTM lepiej by postąpił w tym przypadku, gdyby realizował ten remont w dwóch etapach. W pierwszym etapie wykonano by prace remontowe pomiędzy przystankami na os. Tysiąclecia a os.Lecha, co pozwoliłoby na wydłużenie na okres prac linii tramwajowej wahadłowej od Kórnickiej do os.Tysiąclecia. Byłoby to mniej dokuczliwe dla mieszkańców rejonu przystanku tramwajowego Os.Tysiąclecia, tym bardziej ,że nie przewidziano na okres remontu (czyli na 1,5 miesiąca) typowej linii autobusowej za tramwaj - pisze.

Agnieszka Smogulecka z ZTM tłumaczy, że rozważano wydłużenie linii wahadłowej nawet do os. Lecha. Wówczas prace prowadzone byłyby najpierw na jednym torze, a następnie na drugim. - To by się wiązało z tym, że tramwaje kursowałyby znacznie rzadziej. Byłby to jeden tramwaj - podkreśla. A obecnie kursują dwa, ale między Polanką i Kórnicką.

Prace mają potrwać do 17 czerwca. Tego samego dnia roboty rozpoczną się na torowisku w ciągu ulicy Żegrze. Potrwają miesiąc. Nie jest to jednak koniec remontów zaplanowanych na ten rok. Jeszcze w maju prace zaplanowano na Moście Dworcowym. W czerwcu ekipy MPK przeniosą się na Hetmańską, a w lipcu na rondo Starołęka. Remonty zaplanowano także m.in. na Głogowskiej (lipiec), Fredry (sierpień), PST (lipiec - sierpień) czy Królowej Jadwigi (wrzesień).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie III stopnia przed burzami!
25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro