Reklama
Reklama

IKEA funduje bony na wyposażenie mieszkań dla rodzin z Mariupola

W czerwcu i lipcu do Poznania przyjedzie 10 rodzin o polskich korzeniach z ukraińskiego Mariupola. W wyposażeniu mieszkań dla 4 pierwszych rodzin pomoże miastu IKEA.

Już w ubiegłym roku pisaliśmy, że do naszego miasta mają przyjechać rodziny o polskich korzeniach z Mariupola, które nie mogą normalnie funkcjonować na Ukrainie ze względu na wojnę. Do Poznania w czerwcu i lipcu przyjedzie 10 rodzin - łącznie 36 osób, w tym 14 nieletnich. Przez rok wspierać ich będzie nasze miasto.

- Miasto zaoferowało całościowe przygotowanie pobytu tych rodzin w Poznaniu. Od mieszkania, przez kwestie finansowe na początek, jak również np. umieszczenie dziecka w szkole. Już przeprowadziliśmy wywiady z tymi osobami, mamy ich CV tak, by od momentu przyjechania do nas te osoby mogły rozpocząć pracę - tłumaczy Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Aby umożliwić rodzinom start w nowym miejscu, otrzymają one możliwość korzystania z mieszkań przygotowanych przez miasto. Będą w nich podstawowe sprzętu. W ich wyposażeniu pomoże IKEA, która przekazała bony dla czterech pierwszych rodzin przyjeżdżających do Poznania. Są to bony na łączną kwotę 20 tysięcy złotych. - Urządzimy też kuchnie w wytypowanych mieszkaniach. A za pomocą bonów przekazanych rodzinom będą one mogły urządzić według własnego uznania swoje nowe mieszkanie - wyjaśnia Jakub Michalec, dyrektor sklepu IKEA w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
35.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro