Reklama

Kolejny fragment S5 zacznie powstawać: podpisano umowę z wykonawcą

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

W czwartek pisaliśmy, że wojewoda wielkopolski podpisał zgodę na budowę odcinka trasy S5 między Radomickiem i Kaczkowem. Inwestycję podzielono na dwa fragmenty. W piątek podpisano umowę z wykonawcą drugiego z nich.

Choć już w 2013 roku ogłoszono przetargi na budowę prawie 29-kilometrowego odcinka S5 między Radomickiem i Kaczkowem, dopiero w lutym tego roku wybrano najkorzystniejsze oferty złożone w przetargach. Przetargi były dwa, bo odcinek podzielono na dwa fragmenty - I - Radomicko (bez węzła) - Leszno Płd i II - Leszno Płd. - Kaczkowo.

W ubiegłym tygodniu zgodę na budowę całego odcinka S5 między Radomickiem i Kaczkowem podpisał wojewoda Zbigniew Hoffmann. W piątek natomiast podpisano umowę z wykonawcą II fragmentu trasy - między Lesznem Południe (z węzłem) i Kaczkowem. To około 9,5 kilometra. - Wykonawca, firma Budimex, ma 20 miesięcy od daty zawarcia umowy na realizację zadania. Koszt zadania to 232,6 mln zł brutto - wyjaśnia Alina Cieślak z GDDKiA w Poznaniu.

W ramach prac powstanie 9,5 kilometra drogi ekspresowej, węzeł Leszno Południe, 8 obiektów inżynierskich (m.in. most i cztery wiadukty), a także przepusty i oświetlenia drogowe.

W przypadku I etapu (Radomicko - Leszno Południe) najkorzystniejsza oferta opiewa na 443 mln złotych i pochodzi od konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe S.A z siedzibą w Krakowie oraz Partner Mota Engil, Engenharia e Construcao S.A z siedzibą w Portugalii. Oferta wciąż jest analizowana. Jeśli nie pojawią się przeciwwskazania do podpisania umowy z wykonawcą - ma to nastąpić wkrótce.

Aktualną mapę stanu budowy dróg w Wielkopolsce znajdziesz TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro