Reklama
Reklama

Pewny krok Warty Poznań w kierunku zwycięstwa w swojej grupie

fot. Roger Gorączniak, archiwum
fot. Roger Gorączniak, archiwum

Warta Poznań bardzo pewnie pokonała na wyjeździe Centrę Ostrów Wielkopolski i zrobiła kolejny krok w kierunku zwycięstwa w rozgrywkach grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Zieloni od początku spotkania mieli przewagę, którą udokumentowali w 24. minucie za sprawą bramki Bartosza Kieliby. Po zmianie wyniku nie zmienił się obraz gry: goście nadal atakowali, a gospodarze skupiali się przede wszystkim na kontratakach. Na 2:0 podwyższył Michał Ciarkowski.

Po zmianie stron Warta kontrolowała przebieg wydarzeń. Ozdobą meczu była bramka Łukasza Białożyta, który zdecydował się na skuteczne uderzenie z ponad 30 metrów.

W 26 spotkaniach Zieloni wywalczyli 57 punktów. Pelikan Niechanowo i Lech Ii Poznań mają po 50 "oczek", ale ten pierwszy zespół rozegra swój mecz dopiero w niedzielę. Do końca ligi pozostały jeszcze 4 kolejki.

Centra Ostrów Wielkopolski - Warta Poznań 0:3 (0:2)

Składy:

Centra: Filipiak - Ciupka, Sikora, Reyer, Kucharski (Cierniewski 85"), Strączkowski, Wandzel, Janoś, Jasiński (Michalski 59"), Kucharski, Kuczyński (Kupczyk 63")

Warta: Filipowiak - Brylewski, Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz (Czerniejewicz 46"), Laskowski (Szynka 70"), Białożyt, Ciarkowski (Goździk 73"), Chromiński, Biegański (Biegański 81"), Paczyński

Bramki: Kieliba 24", Ciarkowski 39", Białożyt 65"

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro