Reklama
Reklama

Spacer z przewodnikiem po Dębinie

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. Czternastego maja odbędzie się spacer po Dębinie.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę po Dębinie - Czy chcecie się poczuć jak mieszkańcy miasta w XIX wieku? Wybierzcie zatem na majówkę ulubione miejsce dawnych poznaniaków czyli Dębinę! Podczas spaceru poznamy ciekawostki przyrodnicze i dowiemy się, jak człowiek korzysta z zasobów środowiska naturalnego. Nie zabraknie opowieści o tym jak rekreacja w Dębinie wyglądała kiedyś, o romansach, których świadkiem były okoliczne lasy oraz o tym, co łaczy te tereny z Towarzystwem Gór Olbrzymich - zachęcają przewodnicy.

14 maja odbędą się dwie wycieczki. Przedpołudniowa rozpocznie się o godzinie dziesiątej, a popołudniowa o szesnastej. Uczestnicy spotkania powinni oczekiwać na przewodnika przy przystanku MPK "Dolna Wilda" w kierunku os. Dębina. Udział w wycieczce jest darmowy, ale po jej zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro