Reklama
Reklama

Od soboty kolejne zmiany na węźle Poznań Krzesiny

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

W sobotę wprowadzone zostaną zmiany na węźle autostradowym Poznań Krzesiny. Otwarte zostaną dwie łącznice, z których obecnie nie można korzystać. Jedni kierowcy się ucieszą, a inni zaczną się denerwować. W nocy z wtorku na środę zamknięte bowiem zostaną dwie kolejne łącznice.

Remont nawierzchni jezdni na węźle autostradowym Poznań Krzesiny powoduje obecnie spore utrudnienia w ruchu. Na trasie S11, a także na autostradzie, tworzą się przez to korki. Sytuacja poprawi się w sobotę.

- Otwarta zostanie łącznica nr 5 prowadząca ruch z S11 z Katowic na A2 do Warszawy oraz łącznica nr 6 prowadząca ruch z A2 z kierunku Świecka na DK S11 w stronę Poznania. Jednocześnie zostanie zlikwidowany dotychczasowy objazd poprowadzony przez węzeł Koninko. Ruch relacji Katowice - Poznań zostanie przywrócony na wyremontowany odcinek jezdni wschodniej DK S11 do wiaduktu nad autostradą A2 - wyjaśnia Autostrada Wielkopolska.

Nie oznacza to jednak, że prace na węźle się zakończyły. Utrudnienia w ruchu pojawią się tutaj w nocy z wtorku na środę (10/11 maja). - Zamknięte zostaną łącznice nr 7 i 8, prowadzące ruch z DK nr 11 z Katowic na A2 w kierunku Świecka oraz z A2 z kierunku Warszawy na DK S11 w stronę Poznania - dodaje. Zamkniętą łącznicę nr 7 trzeba będzie objeżdżać przez wiadukt Franowo, a łącznicę nr 8 będzie można objechać w ramach węzła autostradowego poruszając się łącznicami nr 2, 3 i 6.

To ostatnie utrudnienia związane z remont nawierzchni jezdni na węźle. Wszystkie prace mają się zakończyć w maju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro