Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Leonardo Di Caprio odwiedzi poznańskie ZOO?

BS
czwartek, 5.05.2016 r.
godz. 16.30
BS | czwartek, 5.05.2016 r., godz. 16.30
Leonardo Di Caprio odwiedzi poznańskie ZOO?
fot. DANIEL DEME/PAP/EPA

Amerykańska gwiazda najbardziej znana jest ze swoich ról filmowych, ale od lat angażuje się w akcję na rzecz dzikiej przyrody. I to właśnie w tej roli aktor miałby pojawić się w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jedną z największych atrakcji poznańskiego ZOO jest słoniarnia, w której mieszkają w tej chwili cztery słonie. ZOO jest jednak nie tylko miejscem, w którym można obejrzeć egzotyczne zwierzęta. Pracownicy poznańskiego ogrodu włączają się też w akcje edukacyjne, a w sierpniu w porozumieniu z Urzędami Celnymi z całej Polski chcą zorganizować niszczenie kości słoniowej zarekwirowanej przez celników. Publiczne niszczenie ma się odbyć w sierpniu, a pracownicy ZOO poinformowali o swoich planach za pośrednictwem serwisu Facebook - W sierpniu zniszczymy kość słoniową skonfiskowaną w Polsce. Chcemy, by słonie istniały dalej następne wieki! W Afryce i Azji, na wolności, wszędzie tam, gdzie jest ich dom i miejsce na Ziemi. Będziecie z nami? - pytają i dodają, że chcieliby zaprosić specjalnego gościa - Bo do poznańskiego zoo, mamy nadzieję, przyjedzie ich wielki orędownik Leonardo di Caprio!

W tej chwili nie wiadomo, na jakim etapie, są rozmowy z agentami aktora, ale pracownicy ZOO zapewniają, że podjęli już działania w tej sprawie. Amerykański aktor miałby objąć patronat nad akcją.

Reklama