Reklama
Reklama

Policja zatrzymała trzy osoby za kradzieże na tzw. legendę

Policjanci z Szamotuł zatrzymali trzy osoby, które w ciągu ostatnich miesięcy dokonywały oszustw na tzw. legendę. Grupa działała na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Policjanci z Szamotuł od dłuższego czasu pracowali nad grupą oszustów działających na tzw. legendę - Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy w godzinach przedpołudniowych, wchodzili do domów poszkodowanych pod pretekstem pożyczenia wody do chłodnicy samochodowej albo pozostawienia informacji dla sąsiada. Wykorzystując nieuwagę ludzi, okradali ich - informuje Ewelina Grabowa z wielkopolskiej policji.

Pierwszego zatrzymania w tej sprawie dokonano w marcu. Zatrzymano wówczas mieszkankę Lubonia, kobieta trafiła do aresztu, a dalsze działania pozwoliły na kolejne zatrzymania. Pod koniec kwietnia policjanci weszli do dwóch mieszkań na terenie Poznania - To 37-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna, który poszukiwany był listem gończym - dodaje Grabowa.

Wszystkie trzy osoby odpowiedzą za oszustwa dokonywane od września 2015 roku do marca bieżącego roku. Z ustaleń policjantów wynika, że w tym czasie dokonali 23 kradzieży "na legendę", a ich łupem padło 45 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro