Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

40 milionów zł do wygrania w Lotto. Jedna „szóstka” da największą wygraną w historii

KaT
środa, 4.05.2016 r.
godz. 14.40
KaT | środa, 4.05.2016 r., godz. 14.40
40 milionów zł do wygrania w Lotto. Jedna „szóstka” da największą wygraną w historii

We wtorek wielu Polaków śledziło losowanie Lotto. Do wygrania było 30 milionów złotych. „Szóstka” ponownie nie padła, a tym samym już w czwartek do zgarnięcia będzie 40 milionów złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od 9 kwietnia nikt nie trafił „szóstki” w Lotto. To oznacza, że z dnia na dzień wzrastała kwota, jaką można wygrać w kolejnym losowaniu. Już przed wtorkowym losowaniem w poznańskich kolekturach Lotto można było zobaczyć wzmożony ruch. Teraz chętnych na wysłanie szczęśliwego losu może być jeszcze więcej.

Jeśli przy takiej kumulacji „szóstka” byłaby tylko jedna, byłaby to najwyższa wygrana w historii Lotto. Obecnie najwyższa wygrana to ta z sierpnia ubiegłego roku. W Ziębicach szczęśliwiec trafił „szóstkę” za ponad 35 milionów złotych. Nie była to jednak najwyższa kwota osiągnięta w kumulacji. W 2011 roku do wygrania było ponad 56 milionów złotych, ale „szóstki” padły wówczas dwie.

W przypadku Poznania numerem jeden jest wygrana z lutego 2013 roku. W kolekturze przy ul. Keplera 1 padła „szóstka” o wartości 28 825 110 złotych. Poznański Lottomilioner jest na szóstym miejscu w kraju pod względem wysokości wygranej.

Zostać milionerem można wysyłając kupon za 3 złote. A co można kupić za 40 milionów złotych? Propozycji jest wiele - m.in. prywatną wyspę na oceanie, luksusową willę, jacht, zabytkowy pałac. Pewnie niektórym wystarczyłby „święty spokój”, ale po takiej wygranej może być o spokój trudno.

Reklama