Reklama

Skuterem po Warcie w Poznaniu: "taka droga wodna powinna być wykorzystywana z większą rozwagą"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W weekend na Warcie w Poznaniu, na wysokości osiedla Piastowskiego, można było zobaczyć mężczyznę pływającego na skuterze wodnym. Gwałtownie zawracał i robił przy tym sporą falę. - Ta nonszalancja może się źle skończyć - mówi Konrad Dąbrowski z inicjatywy Mariniarze.

Zdjęcia skutera "szalejącego" po Warcie na wysokości osiedla Piastowskiego dostaliśmy od czytelnika. Przesłaliśmy je do Konrada Dąbrowskiego z Mariniarzy. - W takich miejscach, jak to widoczne na zdjęciu, wodniacy powinni być bardzo ostrożni, a ten pan zachowuje się bardzo nonszalancko. Ta nonszalancja może się źle skończyć - mówi. - Na zdjęciu widać m.in. pomosty wykorzystywane przez wioślarzy czy kajakarzy. Fala generowana przez nagłe manewry człowieka na skuterze może sprawić, że taki pomost zostanie uszkodzony. Dyskusyjne jest również samo wykonywanie skrętu na pełnym gazie - dodaje.

- Są specjalne akweny, na których można w ten sposób szaleć, ale droga wodna w centrum miasta powinna być wykorzystywana z większą rozwagą i wyczuciem. Opcji jest wiele. Taki skuter może uderzyć w coś, co płynie z nurtem. Nietrudno też sobie wyobrazić, że nagle na rzece pojawia się łódź czy choćby wioślarze i może dojść do wypadku. A ruch na rzece będzie się z każdym dniem zwiększał - zaznacza.

W ubiegłym roku Harcerski Ośrodek Kształcenia Turystów Wodnych (HOKTW), którego komendantem jest Dąbrowski, umieścił w internecie krótkie nagranie pokazujące skuter poruszający się po Warcie w Poznaniu z dużą prędkością. - Na tym nagraniu pokazane są znaki wodne, które pojawiają się przy drodze wodnej, a których niektórzy wydają się nie rozumieć. Warto więc zobaczyć nagranie chociażby ze względów edukacyjnych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
17.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro