Reklama
Reklama

Od poniedziałku remont Trasy Kórnickiej. Część wyłączą z ruchu, przesuną też przystanek "Polanka"

Tymczasowy przystanek Polanka | fot. PPU Dromo
Tymczasowy przystanek Polanka | fot. PPU Dromo

W poniedziałek, 9 maja, rozpocznie się remont torowiska na Trasie Kórnickiej, która od dawna jest w złym stanie technicznym. Oznacza to spore zmiany w organizacji ruchu tramwajowego.

Od dawna mówi się o konieczności przeprowadzenia remontu Trasy Kórnickiej, po której tramwaje jeżdżą obecnie znacznie wolniej niż zwykle. Wszystko przez zły stan torowiska. Prace nareszcie się rozpoczną, ale zanim będzie lepiej, musi być niestety gorzej - pojawią się utrudnienia.

Prace remontowe rozpoczną się w najbliższy poniedziałek na odcinku pomiędzy przystankami Polanka, a Osiedle Lecha. W trakcie robót wymienione zostaną szyny i podkłady na torowisku. Jak łatwo się domyślić, nie będą tu kursować tramwaje.

- Od dnia 09 maja od godziny 5:00 do dnia 17 czerwca w związku z remontem torowiska na Trasie Kórnickiej w Poznaniu zostanie uruchomiony nowy przystanek tramwajowy w rejonie przejazdu tramwajowego w ciągu ul. Katowickiej -
informuje Maciej Bandosz z PPU Dromo - firmy wykonującej prace. - W związku z powyższym zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Dodatkowo zostanie zamknięte przejście dla pieszych przy istniejącym przystanku "Polanka" - dodaje.

Wyłączenie z ruchu fragmentu trasy oznacza spore zmiany w organizacji ruchu tramwajowego w tym rejonie. - Inaczej będą funkcjonować linie tramwajowe nr: 5, 16, 18 i 201. Linia tramwajowa nr 17 zostanie zawieszona. Uruchomiona zostanie linia wahadłowa nr 25. Zmienią się także trasy linii autobusowych nr 54, 511 i 512, które będą pełnić także funkcje linii "za tramwaj" - zaznacza Zarząd Transportu Miejskiego.

Tak będą kursować tramwaje i autobusy od poniedziałku:

Linia nr 5

GÓRCZYN - Głogowska - Roosevelta - Św. Marcin - Podgórna - Kórnicka - Jana Pawła II - Zamenhofa - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nr 16
OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - Fredry - Gwarna - Św. Marcin - Podgórna - Jana Pawła II - Podwale - ZAWADY

Linia nr 18
FRANOWO - Piaśnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - Zamenhofa - Krzywoustego - Królowej Jadwigi - Most Dworcowy - Roosevelta - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Fredry - Mielżyńskiego - 23 Lutego - pl. Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - Podwale - ZAWADY

Linia nr 25
KÓRNICKA - POLANKA

Linia nr 201
OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - Most Teatralny - Fredry - Gwarna - Św. Marcin - Podgórna - Kórnicka - Jana Pawła II - Zamenhofa - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nr 54
SPŁAWIE - Szczepankowo - Krzywoustego - Kurlandzka - Piaśnicka - Inflancka - Piłsudskiego - RONDO RATAJE

Linia nr 511
KAMIONKI/KLONOWA - ... - Krzywoustego - Wiatraczna - Chartowo - Piaśnicka - Inflancka - Piłsudskiego - RONDO RATAJE
Powrót:
RONDO RATAJE - Piłsudskiego - Inflancka - Kurlandzka - Krzywoustego - ... - KAMIONKI/KLONOWA

Linia nr 512
BORÓWIEC/SZKOŁA - ... - Krzywoustego - Wiatraczna - Chartowo - Piaśnicka - Inflancka - Piłsudskiego - RONDO RATAJE
Powrót:
RONDO RATAJE - Piłsudskiego - Inflancka - Kurlandzka - Krzywoustego - ... - BORÓWIEC/SZKOŁA.

Osoby, które będą poruszać się między Polanką i centrum miasta, mogą korzystać z wahadła (linia nr 25). - Tramwaje będą kursowały z przystanku Kórnicka do przystanku Polanka. Na ul. Kórnickiej w kierunku centrum (za skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła II) zlokalizowany zostanie tymczasowy przystanek Kórnicka dla linii nr: 5, 13, 16, 20 i 201 - dodaje ZTM.

Nieco gorzej będą mieć pasażerowie poruszający się m.in. osiedlem Lecha, Tysiąclecia czy Czecha i Rusa oraz centrum Poznania. - W rejon pętli tramwajowej na os. Lecha i dalej w kierunku pętli na Franowie będą kursować tramwaje linii numer: 1 oraz 5, 18 i 201 (zmienionymi trasami). Można także skorzystać z autobusów linii numer: 54, 511 i 512 - które specjalnie na czas remontu będą miały wydłużone trasy do Dworca Rataje oraz 55, 66, 81 i 92.

Inwestycja ma się zakończyć do 17 czerwca. W drugiej połowie czerwca zaplanowano kolejny remont torowiska - na ulicy Żegrze między Bobrzańską i Inflancką.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro