Reklama
Reklama

Rataje: ocieplą kolejne budynki. Na elewacji będzie popularny "Snake"?

Os. Orła Białego - popularny wąż | fot. SM Osiedle Młodych
Os. Orła Białego - popularny wąż | fot. SM Osiedle Młodych

W ubiegłym roku na osiedlu Rusa rozpoczęły się prace przy elewacji najdłuższego bloku w Poznaniu. Zgodnie z wolą mieszkańców, motywem przewodnim jest tu gra "Tetris". Dziś mieszkańcy innych bloków na Ratajach mogą zdecydować, jak będą wyglądać ich budynki. Na Orła Białego długi blok może zyskać motyw z klasycznej gry "Snake" znanej choćby z telefonów komórkowych.

Już trzeci rok z rzędu spółdzielnia mieszkaniowa Osiedle Młodych pyta mieszkańców bloków przeznaczonych do termomodernizacji, o kolor elewacji, jaka powinna się pojawić na budynku. Pomysł się przyjął i tym samym również w tym roku mieszkańcy będą mogli zabrać głos w kwestii wyglądu ścian swojego bloku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Tym razem na ocieplenie czekają bloki na osiedlach Polan 44-46 i 47-53, Stare Żegrze 68-71, 72-75 i 76-79 oraz Orła Białego 47-71 (od strony balkonów i szczyty) oraz 78-86. - Biuro projektowe przygotowało dwa warianty kolorystyczne dla budynków na os. Polan oraz os. Orła Białego. Mieszkańcom os. Stare Żegrze natomiast, zaproponowano trzy warianty kolorystyczne dla całego kompleksu trzech budynków łącznie - informuje spółdzielnia.

W głosowaniu udział wziąć mogą jedynie mieszkańcy budynku, którego dotyczy projekt. Głosowanie trwa do 6 maja, a więc do najbliższego piątku. - Oddać głos można bezpośrednio w kierownictwie danego osiedla lub wysłać wiadomość e-mail na adres: [email protected] podając imię, nazwisko oraz adres zamieszkania - dodaje.

Najwięcej emocji z pewnością wzbudzi elewacja budynku na osiedlu Orła Białego 47 - 71. Termomodernizacja tego budynku ma się rozpocząć w tym roku, a w kolejnych latach prowadzone będą kolejne etapy inwestycji. - Projekt został zainspirowany motywem graficznym zaczerpniętym z popularnej gry komputerowej "Snake", dostępnej także na telefonach komórkowych. "Wąż", który porusza się po planszy w różnych kierunkach i zbiera pożywienie (co powoduje, że jego ogon robi się coraz dłuższy) został przeniesiony na budynek, na którym "zjada" zielone kwadraty umiejscowione na różnych wysokościach z numerami wejść do budynku.

"Wąż" jest nawiązaniem do motywu z gry "Tetris", który pojawił się na bloku na osiedlu Rusa w ubiegłym roku. Obiekt na osiedlu Rusa jest najdłuższy w mieście i równocześnie na terenie spółdzielni Osiedle Młodych. Budynek na Orła Białego zajmuje w tej kategorii drugie miejsce.

Czy mieszkańcy powinni decydować o wyglądzie elewacji bloków, w których mieszkają?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro