Reklama
Reklama

Duże korki na A2: przez prace na węźle Poznań Krzesiny

fot. Bartosz
fot. Bartosz

Koniec długiego weekendu i koniec małego ruchu na drogach. Na autostradowej obwodnicy Poznania, na jezdni w kierunku Warszawy, tworzą się duże korki. Wszystko przez prace na węźle Poznań Krzesiny.

Jeszcze do piątku obowiązywać ma obecna organizacja ruchu na węźle autostradowym Poznań Krzesiny. Kierowcy nie mogą korzystać z łącznicy nr 5 (prowadzi z S11 od strony Kórnika na A2 w kierunku Warszawy), a także z łącznicy nr 6 (prowadzi na DK11 w stronę Poznania z A2 od strony Świecka). Objazd dla zamkniętej łącznicy nr 6 wyznaczono przez węzeł Koninko.

Taka organizacja ruchu powoduje, że w rejonie węzła tworzą się ogromne korki. W tej chwili zdecydowanie najgorzej jest na trasie A2. Kierowcy jadący od strony Świecka stoją w korku już na wysokości węzła Poznań Komorniki. Blokuje się także zjazd z A2 na węźle Poznań Luboń, zakorkowane są ulice w Luboniu. Źle jest także na trasie S11 od strony Kórnika. Auta stoją mniej więcej od Jaryszek.

Prace w ramach tego etapu mają potrwać do piątku. Następnie rozpocznie się III etap inwestycji. W tym etapie przywrócony zostanie ruch na łącznicach 5 i 6, ale zamknięte zostaną łącznice 7 (zjazd z trasy S11 od strony Kórnika na A2 w stronę Świecka) i 8 (zjazd z A2 od strony Warszawy w kierunku Poznania). W przypadku łącznicy nr 7 objazd zostanie poprowadzony przez wiadukt na poznańskim Franowie. Zamkniętą łącznicę nr 8 trzeba będzie objechać łącznicami 2, 3 i 6.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro