Reklama

Poznaniacy świętowali 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się o godzinie 10 w Ratuszu. Później poznaniacy wzięli udział w mszy, a następnie przemaszerowali na plac Wolności.

Uroczystości z udziałem samorządowców rozpoczęły się w sali renesansowej poznańskiego Ratusza, gdzie złożono kwiaty pod posągiem Stanisława Augusta Poniatowskiego. Później oficjeli i poznaniacy wzięli udział w mszy świętej odprawionej w kościele farnym. Po mszy odbył się przemarsz na Plac Wolności. Do przemarszu włączyli się członkowie związku patriotycznego Wierni Polsce, którzy nieźli transparent wzywający do rozwiązania lewackiego Trybunału Konstytucyjnego. Do tego incydentu nawiązał w swoim przemówieniu Jacek Jaśkowiak - 225 lat temu też byli przeciwnicy Konstytucji, zniesienia liberum veto, przyjęcia idei oświecenia i wartości nowoczesnej Europy. Mam nadzieję, ze wyciągniemy wnioski z historii i będziemy wartości gwarantowanych przez konstytucję bronić - mówił prezydent Poznania. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszych obchodów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro