Reklama
Reklama

Rząd planuje zmiany w programie 500 plus: pieniądze również na dorosłe dzieci?

fot. Julie Elliott-Abshire / freeimages.com
fot. Julie Elliott-Abshire / freeimages.com

Program "Rodzina 500 plus" działa od niedawna, ale rząd już teraz planuje zmiany. Bardzo prawdopodobne, że pieniądze będą wypłacane również na dzieci, które ukończyły 18. rok życia, ale nadal się uczą i pozostają na utrzymaniu rodziców.

"Fakt" informuje, że środki wypłacane byłyby przez trzy lata od uzyskania przez dziecko pełnoletności. Kiedy zmiany miałyby wejść w życie? Możliwe, że już od 1 stycznia 2017 roku. Bardziej realistyczny jest jednak scenariusz zakładający przesunięcie tego pomysłu o 2-3 lata. Odpowiedzialne za program ministerstwo pracy i rodziny chce bowiem przez pewien czas przyjrzeć się temu jak "500 plus" działa w praktyce.

Nie ma możliwości, aby 500 złotych było wypłacane na każde dziecko. Zdaniem rządzących nie byłby to wówczas program prorodzinny, a jego koszty mogłyby wzrosnąć nawet do 40 miliardów złotych rocznie.

Przypomnijmy, że w ramach "500 plus" świadczenie wychowawcze w wysokości 500zł na każde i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, niezależnie od dochodów. Jeśli w rodzinie jest jedno dziecko, dochód netto na osobę nie może przekraczać 800 zł (w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1200 zł).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro