Reklama
Reklama

Niezwykłe widowisko na fasadzie Bramy Poznania

fot. Maciej Kopiński

W tym roku Brama Poznania obchodzi drugie urodziny. Już od soboty trwało wielkie świętowanie. Można było miedzy innymi zobaczyć "Widowisko 966".

W sobotę, 30 kwietnia, w Bramie Poznania rozpoczęły się obchody 2. rocznicy otwarcia obiektu. Jeszcze w niedzielę od 12:00 do 17:00 organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla mieszkańców, a wieczorami (o 21.30 i 22.00) niezwykłe pokazy historyczne na fasadzie Bramy Poznania i okolicznych budynków. Z okazji drugich urodzin postanowiliśmy... łączyć! Przeszłość z przyszłością, dziedzictwo z współczesnością, kulturę z naturą, dzień z nocą, starych z młodymi, dzieci z dorosłymi, wreszcie - osoby zdrowe z osobami z niepełnosprawnościami! - informowali organizatorzy. Wydarzenia przygotowywane są z myślą o osobach, które, z różnych względów, na co dzień mogą mieć nieco trudniejszy dostęp do korzystania z uroków życia. Odbędą się warsztaty integrujące osoby zdrowe i osoby z niepełnosprawnościami, tradycyjne majenie drzew, pokaz filmowy, spływy kajakowe, zwiedzanie niecodziennych zabytków i wiele innych! - dodali.

Natomiast kolejne dni majówki czyli 2 i 3 maja to w Bramie Poznania inauguracja sezonu kajakowego 2016, czyli początek spływów dookoła Wyspy Tumskiej połączony ze zwiedzaniem z bardzo niecodziennej, rzecznej perspektywy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro