Reklama
Reklama

Miasto apeluje o sprzątanie po biesiadach nad Wartą

fot. UM

Przed południem informowaliśmy o piątkowej akcji Straży Miejskiej, która karała za spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach nad Wartą. Niestety efekty problemem są nadal śmieci pozostawiane przez bawiących się.

W piątek nad Wartą pojawili się strażnicy miejscy, którzy karali za spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach. Niestety widok, którzy poznaniacy zastali w sobotę rano nad Wartą, źle świadczy o osobach bawiących się nad Wartą -Tereny nadwarciańskie są wspólnym dobrem, miasto zachęca do korzystania z uroków Warty osoby w każdym wieku. Nad rzeką ustawiono blisko 40 kontenerów na śmieci, zostały one usytuowane blisko popularnych zejść nad rzekę, nie sposób ich przeoczyć. Niestety część osób przychodzących nad rzekę nie potrafi uszanować wspólnej przestrzeni, stąd apelujemy o poszanowanie porządku na terenach nadrzecznych - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania i zapowiada, że akcje strażników miejskich będą kontynuowane, a śmiecący nie będą jedynie upominani.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Jednocześnie przypominamy, że spożywanie alkoholu dozwolone jest jedynie w pasie przybrzeżnym. Alkoholu nie wolno spożywać między innymi w nadwarciańskich parkach oraz na Wartostradzie. Szczegółowa mapa terenów objętych zakazem spożycia alkoholu dostępna jest na stronie internetowej. W zeszłym roku Rada Osiedla Stare Miasto przygotowała klip, który ma zachęcać bawiących się nad Wartą, do sprzątania po sobie. Zachęcamy do jego obejrzenia i sprzątania po sobie.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro