Reklama

Nowy właściciel sprzeda Kompanię Piwowarską?

fot. wikipedia
fot. wikipedia

O przejęciu koncernu SABMiller, do którego należy między innymi Kompania Piwowarska, mówi się od wielu miesięcy. Teraz okazuje się, że nowy właściciel może być zainteresowany sprzedażą części aktywów należących do SABMiller. Na sprzedaż może trafić między innymi Kompania Piwowarska.

O planach przejęcia koncernu SABMiller przezAnheuser-Busch InBev pisaliśmy na naszych łamach kilkukrotnie. W ramach transakcji AB InBev przejmie też polskie aktywa koncernu czyli Kompanię Piwowarską, a jednym z beneficjentów transakcji będzie rodzina Kulczyków, która posiada kilka procent udziałów w koncernie SABMiller.

W sobotę Portal Spożywczy poinformował jednak, że AB InBev nie jest zainteresowany częścią aktywów SABMillera, a po przejęciu na sprzedaż może trafić między innymi Kompania Piwowarska -AB InBev zaoferowała do zbycia całość aktywów SABMiller w Europie Środkowej i Wschodniej (Węgry, Rumunia, Czechy, Słowacja i Polska) dodatkowo poza już wystawionymi do sprzedaży markami Peroni, Grolsch i Meantime oraz powiązanych z nimi biznesów -informuje AB InBev i dodaje -Aktywa te obejmują szereg czołowych marek na swoich rynkach i oferta będzie się najpewniej cieszyła znacznym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców.

Przedstawiciele Kompani Piwowarskiej nie komentują medialnych doniesień, ale SABMiller poinformował, że AB InBev w pakiecie zobowiązań zadeklarował sprzedaż następujących składowych koncernu:Dreher Breweries (Węgry), Kompania Piwowarska (Polska), Plzenský Prazdroj i Pivovary Topvar (Czechy i Słowacja) oraz Ursus Breweries (Rumunia).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro