Reklama
Reklama

Rusza sezon na Torze Poznań. Sporo atrakcji dla fanów sportów motorowych

fot. Kazik K.

Początek maja oznacza inaugurację sezonu wyścigowego na Torze Poznań. Automobilklub Wielkopolski postarał się, aby coś dal siebie znaleźli fani sportów samochodowych, motocyklowych i kartingowych.

Na Torze Poznań tradycyjnie odbywać będą się m.in. imprezy z cyklu Kia Lotos Race, Porsche GT3 czy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To jednak nie wszystko. - Po raz pierwszy zorganizujemy w Poznaniu wyścigi samochodów elektrycznych. Od lat studenci, głównie Politechniki Śląskiej, z sukcesami ścigają się takimi pojazdami w Europie i jakoś Polacy znani są z tego wszędzie, tylko nie w Polsce. We wrześniu pokażemy to na Torze Poznań - mówił w rozmowie z telewizją WTK Robert Werle, prezes poznańskiego Automobilklubu.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W tym roku więcej będzie przede wszystkim wyścigów motocyklowych. Oprócz mistrzostw Polski, na Torze Poznań ponownie zagoszczą zawodnicy rywalizujący m.in. w mistrzostwach świata i Europy Supermoto.

Automobilklub nadal ma zamiar dbać o rozwój kartingu. - Postawiliśmy na ten sport, ponieważ to z niego przechodzi się dalej: do wyższych klas, a potem do samochodu. Duże zasługi mają w tej dziedzinie Robert Kubica i Robert Basz. To woda na młyn, która porusza całą machinę. Rodzice słysząc o sukcesach Polaków chcą, aby ich dzieci również próbowały swoich sił - przyznał. Andrzej Harasimowicz, członek komisji sportu kartingowego.

Największa impreza wyścigowa tego sezonu w sporcie samochodowym planowana jest na koniec września. Razem z rundami WSMP odbędą się wówczas 2 rundy Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w Wyścigach Torowych (FIA-CEZ). Będzie to okazja do zobaczenia najszybszych samochodów wyścigowych,a równocześnie konfrontacja polskich zawodników z europejską czołówką. Podczas tych zawodów na torze zobaczymy także samochody historyczne z niemieckiej serii ADAC HAIGO Cup.

Pierwsze poważne ścigania zaplanowano na 5 maja. Szczegółowy terminarz wszystkich imprez znaleźć można na www.aw.poznan.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro