Reklama
Reklama

Zakład przeniesie się na Szyperską? Potrzebują jeszcze ponad 50 tysięcy zł

Stara papiernia
Stara papiernia

W połowie kwietnia pisaliśmy o trwającej zbiórce pieniędzy na przeprowadzkę Zakładu - największego makerspace w Polsce. Obecnie działa na Jeżycach, ale ze względu na sprzedaż budynku, musi się wyprowadzić. Do końca zbiórki zostało 9 dni, a wciąż potrzeba ponad 50 tysięcy złotych.

Zakład to miejsce, w którym mieszkańcy mogą samodzielnie coś naprawić czy stworzyć korzystając z dostępnych tu maszyn i narzędzi. Są tu m.in. warsztaty stolarski, ślusarski, spawalniczy czy krawiecki. Największy w Polsce makerspace zaczął działać dwa lata temu. Nie tylko udostępnia narzędzia, ale też uczy jak z nich skorzystać.

Budynek na Jeżycach, w którym mieści się Zakład, został sprzedany. A to oznacza konieczną przeprowadzkę. Jedną z alternatywnych lokalizacji dla tej przestrzeni jest budynek Starej Papierni przy ulicy Szyperskiej. Budynek ma dużą powierzchnię, ale wymaga remontu. A na remont potrzebne są pieniądze.

Na portalu PolakPotrafi.pl cały czas trwa zbiórka na przeprowadzkę i remont. Do tej pory uzbierano nieco ponad 44 tysiące złotych. Zbiórka kończy się za 9 dni, a potrzeby są znacznie większe - uzbierane musi zostać co najmniej 100 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro