Reklama
Reklama

Elita naszej armii ćwiczyła na poligonie w Biedrusku

Czternaście elitarnych plutonów z całego kraju rywalizowało o miano najlepszej drużyny w szkoleniu bojowym podczas trwających tydzień zawodów, zorganizowanych na poligonie w Biedrusku. Ostatniego dnia żołnierze strzelali z czołgów do celu.

Wśród wytypowanych plutonów znalazły się między innymi: 11. Dywizja Kawalerii Pancernej, 12. i 16. Dywizja Zmechanizowana, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, Szkoła Oficerska, 6. Batalion Desantowo - Szturmowy czy 25. Brygada Kawalerii Powietrznej. Ktoś mądry powiedział, że tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono. Tutaj właśnie oni się sprawdzają, bo oni na co dzień szkolą się w swoich jednostkach a tutaj mają okazję stanąć w szranki z kolegami z innych jednostek i po prostu sprawdzić, kto jest lepszy. Zawsze zdrowa rywalizacja podnosi poziom na wyższy - mówi kpt. Piotr Wójcik, oficer prasowy CSWL.

Zawody trwały od ubiegłego poniedziałku, każdego dnia odbywały się poszczególne konkurencje. Sędziowie sprawdzali sprawność fizyczną żołnierzy, ich przygotowanie taktyczne i umiejętności strzeleckie. Na zwycięzców w kategoriach: najlepszy pluton czołgu, zmechanizowany, aeromobilny i zmotoryzowany, czekały puchary i szacunek kolegów po powrocie do macierzystej jednostki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro