Reklama
Reklama

W nocy zmienią organizację ruchu na węźle Poznań Krzesiny

II etap prac | fot. Autostrada Wielkopolska
II etap prac | fot. Autostrada Wielkopolska

W nocy z czwartku na piątek zajdą zmiany w organizacji ruchu na węźle autostradowym Poznań Krzesiny. Prace związane z remontem nawierzchni jezdni wiaduktu nad A2 wejdą w kolejny etap, a to oznacza dodatkowe utrudnienia i... korki.

Wciąż zamknięta będzie łącznica nr 5 prowadząca z trasy S11 od strony Kórnika na A2 w kierunku Warszawy. Dodatkowo jednak zamknięta zostanie łącznica nr 6, którą można dostać się na DK11 w stronę Poznania z A2 od strony Świecka. - Objazd poprowadzony będzie przez węzeł Koninko (dojazd łącznicą nr 4) - informuje inwestor. A to oznacza, że będzie tu jeszcze więcej aut niż obecnie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Utrudnienia w ruchu wprowadzone w nocy mają potrwać do 6 maja.

Po 6 maja otwarte zostaną łącznice 5 i 6, ale zamknięte będą łącznice 7 (zjazd z trasy S11 od strony Kórnika na A2 w stronę Świecka) i 8 (zjazd z A2 od strony Warszawy w kierunku Poznania). W przypadku łącznicy nr 7 objazd zostanie poprowadzony przez wiadukt na poznańskim Franowie. Zamkniętą łącznicę nr 8 trzeba będzie objechać łącznicami 2, 3 i 6. Ostatni etap prac, czwarty, ma przebiegać przy otwartych wszystkich łącznicach.

Wszystkie prace mają potrwać do końca maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro