Reklama

W nocy zmienią organizację ruchu na węźle Poznań Krzesiny

II etap prac | fot. Autostrada Wielkopolska
II etap prac | fot. Autostrada Wielkopolska

W nocy z czwartku na piątek zajdą zmiany w organizacji ruchu na węźle autostradowym Poznań Krzesiny. Prace związane z remontem nawierzchni jezdni wiaduktu nad A2 wejdą w kolejny etap, a to oznacza dodatkowe utrudnienia i... korki.

Wciąż zamknięta będzie łącznica nr 5 prowadząca z trasy S11 od strony Kórnika na A2 w kierunku Warszawy. Dodatkowo jednak zamknięta zostanie łącznica nr 6, którą można dostać się na DK11 w stronę Poznania z A2 od strony Świecka. - Objazd poprowadzony będzie przez węzeł Koninko (dojazd łącznicą nr 4) - informuje inwestor. A to oznacza, że będzie tu jeszcze więcej aut niż obecnie.

Utrudnienia w ruchu wprowadzone w nocy mają potrwać do 6 maja.

Po 6 maja otwarte zostaną łącznice 5 i 6, ale zamknięte będą łącznice 7 (zjazd z trasy S11 od strony Kórnika na A2 w stronę Świecka) i 8 (zjazd z A2 od strony Warszawy w kierunku Poznania). W przypadku łącznicy nr 7 objazd zostanie poprowadzony przez wiadukt na poznańskim Franowie. Zamkniętą łącznicę nr 8 trzeba będzie objechać łącznicami 2, 3 i 6. Ostatni etap prac, czwarty, ma przebiegać przy otwartych wszystkich łącznicach.

Wszystkie prace mają potrwać do końca maja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro