Reklama
Reklama

Przebudowa Dąbrowskiego: kilkucentymetrowy uskok na przejściu dla pieszych, "prace nie zostały zakończone"

fot. Jagoda
fot. Jagoda

Do naszej redakcji dotarło zdjęcie z przebudowywanego skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Przybyszewskiego, na którym widać spory uskok na przejściu dla pieszych. Inwestor zapewnia, że roboty jeszcze nie zostały tu zakończone.

O sprawie poinformowała nas czytelniczka. - Chciałam pokazać jak z obowiązków wywiązała się firma prowadząca remont skrzyżowania Dąbrowskiego/Przybyszewskiego. Na przejściu dla pieszych jest 5 centymetrowy spad. Nie wygląda to na tymczasowe rozwiązanie, pasy już wymalowane, sygnalizacja postawiona. Przejście od strony Przybyszewskiego - napisała Jagoda.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Prace na przedmiotowym odcinku nie zostały jeszcze zakończone. Wykonawca ułożył warstwę ścieralną na ul. Dąbrowskiego, na jezdni południowej i północnej. Układanie warstwy ścieralnej z przyczyn technologicznych zostało zakończone ok. 10 m przed wjazdem z ul. Dąbrowskiego w ul. Przybyszewskiego - wyjaśnia Krzysztof Kaczanowski z PIM. - Ponieważ na całym węźle Dąbrowskiego/Żeromskiego/Przybyszewskiego nie ma jeszcze ułożonej warstwy ścieralnej, a ruch odbywa się po warstwie wiążącej, podobne "uskoki" znajdują się na wszystkich wjazdach na węzeł - dodaje.

Dopiero po zakończeniu prac po wschodniej części węzła układana tu będzie warstwa ścieralna nawierzchni. Następnie pojawi się tu docelowe oznakowanie poziome, a uskoki widoczne na zdjęciu znikną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro