Reklama
Reklama

Szkoła baletowa oficjalnie sprzedana. "Bez poparcia abp. Gądeckiego tak by się to nie skończyło"

To, o co walczono od lat 90-tych, udało się ostatecznie osiągnąć w tym tygodniu. Budynek poznańskiej szkoły baletowej przy ulicy Gołębiej oficjalnie został sprzedany na rzecz Skarbu Państwa. Zgodę na transakcję wyraził Watykan. Było to konieczne, bo to kuria była właścicielem obiektu.

W środę podpisano umowę końcową, na mocy której budynek szkoły baletowej przy ulicy Gołębiej został sprzedany na rzecz Skarbu Państwa. Oznacza to, że szkoła nie będzie musiała się stąd wyprowadzać. - Cała sprawa toczyła się od połowy lat 90-tych. To był długi proces, zawiłości prawne - mówi Mirosław Różalski, dyrektor szkoły. - To zasługa nie tylko kolejnych Ministrów Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale też arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. On był tutaj stroną i bez jego zgody czy poparcia to nie skończyłoby się tak, jak się skończyło - dodaje.

Już w ubiegłym roku informowaliśmy, że podpisano wstępną umowę na sprzedaż budynku, ale ostateczną zgodę na transakcję musiał wyrazić Watykan. Zgodę wydał kilka dni temu. Ostatecznie budynek sprzedano za 11,5 mln złotych. Kuria deklaruje, że pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na pomoc dla potrzebujących i rozbudowę Muzeum Archidiecezjalnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro