Reklama
Reklama

Rozpoczęła się obserwacja psychiatryczna Kajetana P.

Kajetan P. w trakcie transportu do Polski | fot. policja

Pochodzący z Poznania Kajetan P. jest podejrzany o brutalne morderstwo, do którego na początku lutego doszło w Warszawie. W środę poinformowano, że mężczyzna trafił na obserwację psychiatryczną.

Przypominamy, że pochodzący z Poznania Kajetan P. jest oskarżony o brutalne morderstwo, do którego doszło na początku lutego w Warszawie. Kajetan P. miał brutalnie zamordować nauczycielkę włoskiego, a następnie rozczłonkować jej ciało. Ciało porzucił i podpalił w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu, a następnie zbiegł z kraju. Po pościgu udało się go zatrzymać na śródziemnomorskiej Malcie. Tamtejszy sąd szybko podjął decyzję o ekstradycji, a polska policja zorganizowała transport podejrzanego do Polski. Od tego czasu mężczyzna przebywa w areszcie, a sąd zadecydował o skierowaniu mężczyzny na badania psychiatryczne.

Wiadomo, że mężczyzna przyznał się do winy. Zeznał, że morderstwo było zaplanowane i było elementem samodoskonalenia. Reporeter radia RMF FM dowiedział się, że zaplanowane badania psychiatryczne już się rozpoczęły. Badania mają odpowiedzieć na pytanie, czy mężczyzna w chwili popełnienie morderstwa był poczytalny. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
30.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro