Reklama
Reklama

Rada Osiedla Wilda zaskoczona lokalizacją Juwenaliów

Pyrlandia na Łęgach Dębińskich w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara
Pyrlandia na Łęgach Dębińskich w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara

Jak już informowaliśmy, tegoroczne Juwenalia odbędą się na Łęgach Dębińskich. Decyzją miasta zaskoczona jest Rada Osiedla Wilda, która zapowiada, że będzie rygorystycznie przyglądać się organizacji imprezy.

Studenckie Juwenalia od wielu lat goszczą w kalendarzu poznańskich studentów, ale wielokrotnie zmieniały swoją lokalizację. W przeszłości odbywały się między innymi na stadionie AZS, nad Wartą, a w ostatnich latach przeniosły się na tereny wokół INEA Stadionu. W środę poinformowano, że Juwenalia kolejny raz zmienią lokalizację, a tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 9 do 12 czerwca na Łęgach Dębińskich. Szerzej o imprezie i jej pierwszych gwiazdach pisaliśmy w tym miejscu.

Okazuje się jednak, że decyzja o lokalizacji Juwenaliów nie była konsultowana z przedstawicielami Rady Osiedla Wilda -Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym przez wiceprezydenta Wiśniewskiego w sprawie wyboru miejsca tegorocznych juwenaliów. Jako Rada Osiedla Wilda nie mieliśmy żadnego wpływu na wybór lokalizacji - wyjaśnia Jędrzej Krauze, wiceprzewodniczący rady. Radny osiedlowy dodaje, że rada odbyła już rozmowy z organizatorami i będzie przyglądać się organizacji imprezy -Wczoraj spotkaliśmy się z organizatorami, którzy zapewnili, że plac zabaw i stawek będą poza terenem imprezy. Zaznaczyliśmy, że chcemy jeszcze zabezpieczyć krzyż papieski. Jesteśmy pełni obaw o nasz park i będziemy się rygorystycznie przyglądać postępom prac przez organizatorów -podsumowuje Krauze.

Warto dodać, że na ternie Łęgów Dębińskich od lat organizowana jest Pyrlandia czyli impreza podobna - choć krótsza - do Juwenaliów.

Czy Łęgi Dębińskie to dobra lokalizacja dla Juwenaliów?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro